Lista aktualności Lista aktualności

„Bezpieczne wakacje” czyli Policja, MOPR, Nadleśnictwo i Sanepid w szkole

Nadleśnictwo Pisz po raz pierwszy wzięło udział w organizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Piszu akcji „Bezpieczne wakacje”. Na zaproszenie funkcjonariuszy do szkół przybyli także przedstawiciele Mazurskiego – Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Piszu aby porozmawiać z uczniami o bezpiecznym wypoczynku latem.

W ciągu trzech dni: 12, 13 i 15 czerwca br. policjanci, ratownicy, leśnicy i pracownicy sanepidu odwiedzili dwie piskie szkoły: Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 1 w Piszu oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Bojowników o Polskość Mazur w Piszu. Każdy z zaproszonych gości przedstawił zagrożenia na jakie można trafić w okresie wakacyjnym. Omawiano m.in. jakie są konsekwencje sięgania przez młodzież po papierosy, alkohol, narkotyki, czy dopalacze, co zrobić gdy ktoś się zgubi, jak należy informować służby o wypadku i jakie informacje powinien usłyszeć dyspozytor.

Pracownicy Nadleśnictwa Pisz Pan Przemysław Adamus oraz Pan Marcin Siejk opowiadali jak bezpiecznie korzystać z lasu oraz jak oczytać znaki w lesie i na co zwrócić uwagę gdy ktoś się w nim zgubi. Informowali także o tym jak zachować się w kontakcie z dzikim zwierzęciem i co zrobić gdy ukąsi żmija.

Mamy nadzieję, że spotkania te pomogą ochronić wypoczywających przed nieprzyjemnymi sytuacjami i znaleźć rozwiązanie w sytuacji zagrożenia.

Wszystkim życzymy przyjemnych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

Więcej o spotkaniu oraz  co warto wiedzieć przed wakacjami znajdą Państwo na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Piszu TUTAJ