Lista aktualności Lista aktualności

Leśnicy z Austrii w Lesie Ochronnym "Szast"

1 czerwca br. Nadleśnictwo Pisz odwiedzili leśnicy z Austrii. O polskich lasach i o Nadleśnictwie przybyłym gościom opowiedział Leśniczy Leśnictwa Jeglak Pan Maciej Domański.

Wizyta w siedzibie trwała ponad godzinę, a w prezentacji multimedialnej nie mogło zabraknąć informacji o huraganie z 4 lipca 2002 r., który spustoszył część Puszczy Piskiej.

Leśnicy z zaciekawieniem obejrzeli powstały po huraganie film, obrazujący skalę zniszczeń i metody likwidacji skutków nawałnicy. Pozostała część wycieczki obyła się w terenie, gdzie austriaccy leśnicy mogli zobaczyć młodniki powstałe na terenach pohuraganowych. Odwiedzili także LO „Szast” – fragment nieuprzątniętego po huraganie lasu, pozostawionego do obserwacji naturalnych procesów sukcesji. Obecnie jest on miejscem wielu badań naukowych, studyjnych wycieczek leśników. Miejsce to często wybierane jest również jako cel rajdów rowerowych i długich pieszych wędrówek dla mieszkańców Pisza.

Dla leśników z Austrii wizyta w Nadleśnictwie Pisz to jeden z wielu punktów programu pobytu w Polsce. Mamy nadzieję, że zainteresowaliśmy ich swoją pracą i z dobrym wrażeniem o Polsce, naszych lasach i leśnikach wrócą do kraju.