Lista aktualności Lista aktualności

Międzynarodowy Dzień Lasów obchodziliśmy w Mikołajkach

Z okazji pierwszego dnia wiosny w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. Marion Dönhoff STO w Mikołajkach już po raz IV zorganizowano Przyrodniczy Piknik.

Tak bogaty w atrakcje dzień spędzony w szkole udowodnił, że uczniom nie opłaca się uciekać ze szkoły, gdyż może ich ominąć świetna zabawa.

Liczne konkursy, zabawy, wystawy zorganizowane przez pracowników Nadleśnictw wchodzących w skład Leśnego Kompleksu Promocyjnego ”Lasy Mazurskie”: Spychowo, Strzałowo, Mrągowo, Maskulińskie i Pisz, pracowników Mazurskiego Parku Krajobrazowego, uczniów Technikum Leśnego z Rucianego- Nidy umilały czas dzieciom i młodzieży podczas pierwszego dnia wiosny.

21 marzec to także Międzynarodowy Dzień Lasów, dlatego z tej okazji leśnicy z Nadleśnictwa Pisz, opowiadali o pracy leśnika. To była doskonała okazja, aby nauczyć obsługi numeratora, mierzyć stos drewna, rozpoznawać nasiona drzew oraz nauczyć się rozpoznawać kornika drukarza. Wszyscy, którzy odwiedzili matematyczną klasę, wiedzą już, że leśnik nie tylko mierzy drewno, ale także chroni i pielęgnuje las.