Lista aktualności Lista aktualności

Rowerami do PLISZKI

W drugi miesiąc wakacji uczestnicy zajęć okresowych: „Wakacje pod Żaglami” organizowanymi przez Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Piszu postanowili odwiedzić Ośrodek Edukacji Leśnej „PLISZKA” przy nadleśnictwie Pisz.

Dzięki asekuracji policji, przez miasto, grupa dotarła do nas… na rowerach. Po krótkim odpoczynku i złapanym oddechu, podzieleni na dwie grupy uczestnicy zwiedzili ośrodek.

Największą atrakcją była sala z eksponatami, w której znajduje się szereg zwierząt leśnych i ptaków wkomponowanych w imitację fragmentów lasu. Wydzieloną część sali stanowi: półka tematyczna „Drewno surowiec doskonały" oraz stosy drewna, które pod okiem fachowca- podleśniczego Macieja Domańskiego można było zmierzyć.

W sali wykładowej uczestnicy spotkania obejrzeli film o skutkach huraganu, który w 2002 roku przeszedł nad Puszczą Piską, a przy użyciu tablicy interaktywnej można było wysłuchać i zapoznać się z odgłosami zwierząt leśnych.

„Lekcja dendrologii” odbyła się przy tablicach edukacyjnych umiejscowionych na placu przed nadleśnictwem gdzie uczestnicy zajęć z zaciekawieniem wysłuchali informacji o różnych gatunkach drzew. Kolejna atrakcja jak urozmaiciła wizytę to możliwość zagrania na „Leśnych cymbałach”.