Lista aktualności Lista aktualności

Rowerowa noc świętojańska

Blisko 50-osobowa grupa rowerzystów rozpoczęła V Rajd Świętojański po Puszczy Piskiej, odbywający się na trasie Pisz - Pieczysko - Pisz. Po drodze było ognisko, konkursy z nagrodami i dobra zabawa.

        Rajd Świętojański po Puszczy Piskiej wpisał się do kalendarza wydarzeń w Piszu. Odbywa się nieprzerwanie od 2014 roku. Choć rowerzyści co roku pokonują trasę z Pisza do Pieczyska w gminie Ruciane-Nida, gdzie czeka na nich ognisko i konkursy z nagrodami, a potem wracają do miasta, to chętnych nie brakuje. Jazda rowerem w najkrótszą noc w roku jest największą atrakcją rajdu. W tym roku udział wzięło blisko 50 rowerzystów, a wśród uczestników byli m.in. mieszkańcy Warszawy, Przasnysza i Makowa Mazowieckiego.
        Piąta edycja była małym jubileuszem wydarzenia. Uczestnicy po raz pierwszy otrzymali pamiątkowe medale. W pakietach materiałów od partnerów nie brakowało map, ulotek i innych broszur informujących o atrakcjach naszego regionu. Najlepsi w zorganizowanych konkursach otrzymali zestawy upominków.

      Wyprawę rozpoczęła parada ulicami Pisza pod opieką patrolu drogówki z piskiej komendy.  Grupa rozświetlona rowerowymi lampkami wywołała duże zainteresowanie piszan, odwzajemniając uśmiechy i serdeczne gesty. Za rogatkami miasta każdy musiał skupić się jednak na jeździe, by bezpiecznie pokonać 30-kilometrową trasę.
Rowerzyści w tym roku promowali kampanię 150 cm dla rowerzysty, która ma na celu informowanie o prawach i obowiązkach cyklistów oraz innych uczestników ruchu. Podczas integracyjnego spotkania zorganizowano także zbiórkę przyborów szkolnych na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Szczytnie.

Partnerzy wydarzenia:
Pieczysko – Serce Puszczy Piskiej, Nadleśnictwo Pisz, Gmina Pisz, Gmina Ruciane-Nida, Powiat Piski, Mazurski Park Krajobrazowy, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, Kaufland, Muzeum Ziemi Piskiej, Sklep Rowerowy 2R, Skrawmet, Komenda Powiatowa Policji w Piszu