Lista aktualności Lista aktualności

Szkolna wycieczka do nadleśnictwa i plener malarski

W dniu 06.06.2018 r. klasa III B i III C pod opieką wychowawczyń p .Wioli Lenkiewicz i p. Agnieszki Łazarczyk odwiedziła Nadleśnictwo Pisz.

Głównym celem wycieczki było zwiedzenie Ośrodka Edukacji Leśnej "Pliszka" oraz zapoznanie się z pracą i zadaniami leśnika, zwłaszcza w okresie wiosenno- letnim. Spotkanie spośród innych wyróżnił wymyślony przez panie wychowawczynie plener malarski.

Podczas lekcji w sali zwrócono szczególną uwagę na szkodniki owadzie których liczne występowanie zagraża stabilności lasu. Omówiony został kornik drukarz oraz szkodnik upraw - szeliniak sosnowiec. Dzięki mikroskopom kornika można było obejrzeć w powiększeniu, a szeliniaka wziąć na rękę, gdyż został świeżo przywieziony z lasu. Zamknięty w słoiczku ryjkowiec wzbudził duże zainteresowanie wśród dzieci. Na spotkaniu była mowa także o wiosennych pracach związanych z sadzeniem drzew.

Po części dydaktycznej przyszedł czas na plener malarski. Wszyscy mieli okazję namalować las marzeń. Ogłoszono także konkurs z nagrodami za dwie najciekawsze prace. Były one bardzo różne i trudno było wybrać te najlepsze. Wyłoniono jednak zwycięzców i wręczono nagrody. Następnie przyszedł czas na ognisko i kiełbaski. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zajęć dostali zielone ołówki, które przydadzą się w szkole oraz po łakociu - zielonej krówce mlecznej. Mamy nadzieję, że wszyscy miło spędzili czas w naszym edukacyjnym ośrodku, dziękujemy za pomysłowy plener malarski.