Lista aktualności Lista aktualności

Z wizytą w „Pliszce”

Po co drzewom liście? Dlaczego jesienią liście się przebarwiają? Dlaczego odpadają one od gałązek? Co jest powodem tego, że u drzew iglastych igły zimą zostają na drzewie i dlaczego modrzew z tej reguły się wyłamał?

Na te pytania odpowiedź uzyskali uczniowie klas 1- 3 oraz przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej z Kotła Dużego, którzy odwiedzili Ośrodek Edukacji Leśnej „Pliszka” przy Nadleśnictwie Pisz.

Podczas zajęć, każdy wykonał pracę polegającą na odwzorowaniu kredkami połowy liścia, który wcześniej otrzymał. Zadanie nie było łatwe, bo na Sali edukacyjnej było aż dziewięć rodzajów liści. Ogromne zamieszanie zrobiło się w momencie, kiedy dzieci musiały podzielić się na grupy, zgodnie z gatunkiem drzewa- liścia, który wcześniej został przez nich pokolorowany. Jeszcze tylko krótka prezentacja i kilka ciekawostek o każdym rozdanym liściu- gatunku drzewa i wszyscy mogli udać się do sali „muzealnej”, gdzie dokładnie można było przypatrzeć się jeleniom, sarnom, łosiom, dzikom i wielu innym leśnym zwierzętom.

Po intensywnej pracy, czekał już tylko zasłużony posiłek przy ognisku.