Lista aktualności Lista aktualności

Bożonarodzeniowa zbiórka żywności dla kombatantów i dzieci na Kresach

Nadleśnictwo Pisz uczestniczyło w akcji pt.: „Zbiórka bożonarodzeniowa dla kombatantów i dzieci na Kresach”.

Organizatorami akcji są: Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy AK w Warszawie, Martyria – czasopismo społeczno-katolickie Diecezji Ełckiej oraz Biuro Poselskie Jerzego Wojciecha Małeckiego. Zbiórka paczek bożonarodzeniowych prowadzona jest dla Żołnierzy AK i innych organizacji niepodległościowych na Kresach Wschodnich oraz polskich dzieci na Białorusi.

Pracownicy Nadleśnictwa Pisz wraz z rodzinami postanowili zebrać produkty spożywcze pierwszej potrzeby takie jak: kawa, kakao, herbata, olej, makaron, cukier, konserwy mięsne, owoce w puszce, słodycze oraz materiały dla dzieci w postaci przyborów szkolnych i przekazać je potrzebującym rodakom na Kresach Wschodnich. Pamięć o rodakach, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyny, a obecnie żyją w różnych krajach często w bardzo trudnej sytuacji materialnej jest bardzo ważna. Warto w tym miejscu przypomnieć, że po zajęciu Kresów przez sowietów życie straciło około 3000 leśników, a kolejne tysiące osób związanych z lasami – zarówno leśnicy jak i ich rodziny, zostało deportowanych na wschód.

Nie pozwólmy, aby w tym szczególnym czasie Kresowiacy czuli się osamotnieni. Dar od nas to znak pamięci o tych, którzy pozostali oraz urodzili się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.