Asset Publisher Asset Publisher

Piąta edycja „Rykowiska na Żurawinach ” już za nami

To chyba specjalnie na okazję, piątego- jubileuszowego wydania imprezy w Pogobiu Średnim ustały nieprzerwane od wielu dni ulewne deszcze. W czasie sobotniego popołudnia mieszkańcy Pogobia i goście, mogli cieszyć się wyśmienitą pogodą.

Impreza ta to niebywała okazja, aby móc zaprezentować, jakie bogactwo kryje w sobie las i jak wiele z niego możemy zyskać. Zdrowa żywność z polskich lasów staje się coraz bardziej doceniana. Pyszności z żurawiny i nie tylko serwowały mieszkanki Pogobia, które udowodniły, że są jednymi z najlepszych kucharek pod słońcem.

Podczas licznych występów nie mogło zabraknąć muzyki myśliwskiej. Sygnały łowieckie zagrał zespół sygnalistów przy Nadleśnictwie Pisz „Sylwanowe Echo”. Wiele atrakcji: strzelanie z łuku i wiatrówki, zabawy dla dzieci i młodzieży, poszukiwanie skarbów wykrywaczem metali zwieńczył konkurs „Ryczenia na byle czym”.

Zdrowa żywność z polskich lasów staje się coraz bardziej doceniana. Cieszy nas, że możemy służyć radą tym, którzy zwrócili uwagę na walory zdrowych i naturalnych składników kuchni pochodzących z polskich lasów.